Rakkausrunot ry:n puheenjohtaja 1.2.2014 alkaen.
Kaikille kommentin antaville, jos joskus vaikka unohdan erikseen sanoa, niin sanon nyt valmiiksi, Kiitos!
Toinen runokirjani, Alusta loppuun, on ilmestynyt ja sitä voi tilata kaikista verkkokirjakaupoista esim. TÄÄLTÄ :)
Ensimmäinen runokirjani, Täynnä elämää, on myös yhä saatavilla kaikissa verkkokirjakaupoissa, esim. Täällä
Runoissani olevat kuvat, joihin on kirjoitettu päälle, ovat kaikki itse ottamiani.
KIITOS kaikille runoilijaäänestyksessä äänestäneille - neljäs kertaa kuukauden runoilijana muutaman vuoden sisällä riittää, en ole jatkossa enää ehdolla :)
Kommentit
Hidasta tutustumista. Hidasta kasvua. Ja yhtäkkiä on kasvanut täyteen mittaansa. Elämässä, parisuhteessa, pieneksi tulemisessa.
Kun tunne alkaa viedä,niin se vie,pidän.
se on se AMOR kun on päässyt ampumaan nuolensa suoraan sydämeen, hienosti tunnelmoit
Ratkeisevia sanoja on turha enää miettiä, peli on selvä ja se on lentoo nyt
Niin paljon sanoja, niin paljon tekoja, niin paljon tunnelmia, merkityksiä ja elämän rikkautta, valuu ohitsemme, osa huomion kohdalla saaden, osa villaisella painaen
kaikki johonkin vaikuttaa, on tää elämä ihmeellistä,
sen runosi vahvasti esiin nostaa ihmettelysi rinnalle
kiitos
Hyvä runo tämä on ja luo tunnetun tuntemattoman oudon olon
("outo olo kuin osuuskaupan hoitajalla") milloin kenenkin rintaan ja mieleen.
"So'on se Ropiin Huutin huti kuti kuon osunnu maaliih" sanoi Naapurinäijä äsken luettuaan tämän.
Näin tässä varmaan on nyt käynyt tämän runon kanssa.
Sivut